IKT servisné služby

Navrhujeme, implementujeme a spravujeme infraštruktúry, využívajúce nové technologické možnosti a skúsenosti certifikovaných odborníkov.

Koncové stanice

Ponúkame pomoc pri výbere správneho zariadenia, inštaláciu, správu ale aj záručný a pozáručný servis.

Tlačové riešenia

Aj napriek tomu, že mnohé procesy sa digitalizujú, tlač, scanovanie či kopírovanie dokumentov je neodmysliteľnou súčasťou každej spoločnosti.

Kolaboračné riešenia

Na dobré fungovanie teleworkingu či homeoffice je potrebný spoľahlivý a kvalitný komunikačný nástroj.

Serverové technológie

Pre bezproblémovú prevádzku vašej infraštruktúry
je nevyhnutné mať k dispozícii správne servery a technológie.

Naši experti podrobne poznajú jednotlivé technológie, ich výhody, prípadné obmedzenia, najvhodnejšie využitie a dokážu vám poradiť s výberom toho správneho riešenia na mieru. Okrem inštalácie a správy vám poskytneme aj podporu v rámci záručného i pozáručného servisu.

Ponúkame správu serverových platforiem ako Windows či Linux a tiež virtualizačné platformy VMware a Hyperview. Naše servery prevádzkujeme na systémoch popredných dodávateľov ako HPE, Lenovo či DELL, ktoré zaručia nepretržitú kontrolu nad vašimi dátami a vysokú dostupnosť vašich služieb.

Ukladanie a zálohovanie

Dáta sú jedným z najcennejších aktív každej firmy.

Venujte svojim dátam dostatočnú pozornosť a ochranu skôr, než ich stratíte. My vám s tým pomôžeme.

Čo vám ponúkame?

Sieťová infraštruktúra

Základom fungovania každého podniku je bezpečná
a spoľahlivá sieťová infraštruktúra.

V rámci nášho portfólia ponúkame kompletný návrh, realizáciu a správu sieťovej infraštruktúry. Medzi našich partnerov patria napríklad CISCO, aruba, Flowmon, FORTINET, paloalto či Infinera.

Koncové stanice

Ponúkame pomoc pri výbere správneho zariadenia, inštaláciu,
správu ale aj záručný a pozáručný servis.

Vďaka partnerstvám so svetovými značkami ako napríklad Lenovo, HP či DELL vám ponúkame pomoc pri výbere správneho zariadenia, inštaláciu, správu ale aj záručný a pozáručný servis.

DATALAN je autorizovaným servisným centrom pre značky:

HP Logo
Logo Lenovo
Dell Logo
Asus-Logo
IBM logo
Hewlett_Packard_Enterprise_logo.svg
Dell_EMC-Logo.wine
Komplexný servis pre všetky typy a značky zariadení

Pre zariadenia spomínaných výrobcov poskytujeme kompletný záručný a pozáručný servis.
S využitím skúseností našich servisných technikov, vieme poskytnúť servis na akékoľvek zariadenie podľa individuálnych požiadaviek zákazníka.

Všetky servisné služby poskytujeme „On-Site“ priamo u zákazníka, alebo aj formou „Carry-In“ v niektorom z našich servisných centier.
Pre maximálny komfort zákazníka a odbremenenie od povinností prenášať zariadenie ponúkame aj možnosť zvozu a dovozu zariadenia kuriérom do servisného centra DATALAN.

Servisné balíky

Pre lepšiu orientáciu sme pre vás pripravili balíky služieb z ktorých si môžete prehľadne vybrať službu podľa vašich potrieb.

Výmena zákaznícky vymeniteľných komponentov

Pri používaní počítačov a technológii môžu nastať situácie, kedy je potrebné vymeniť, upgradovať niektorý z komponentov zariadenia. Výrobcovia IT zariadení pri jednoduchých zásahoch, kde nie je potrebné špeciálne náradie, dávajú zákazníkovi možnosť vymeniť si niektoré diely svojpomocne. Ide o úkony, ktoré by mal zvládnuť bežný používateľ s využitím dostupného náradia. Sú to ľahko prístupné a jednoducho vymeniteľné diely, ako: batéria, pevný disk, pamäť RAM, sieťový modul či zdroj napájania.
V mnohých prípadoch však zákazníci nemajú odvahu pustiť sa do rozoberania a výmeny komponentov svojpomocne a zvolia si radšej odbornú pomoc skúseného servisného technika. Práve tu prinášame našu odbornosť a vieme vám pomôcť s výmenou dielov vášho zariadenia.

Čistenie zariadení – Profylaxia

Prach a nečistoty, ktoré sa dostanú do útrob zariadenia pri jeho prevádzke sú častou príčinou porúch a nefunkčnosti zariadení. Nahromadený nános nečistôt na komponentoch a chladičoch spôsobuje prehrievanie, zníženie výkonu, hlučnosť a pri dlhodobom zanedbávaní môže dôjsť k vážnejším poruchám zariadenia.
Pravidelnou starostlivosťou a údržbou zariadení môžete minimalizovať prípadné poruchy a predĺžiť tak životnosť zariadení. Pri profylaxii servisný technik kompletne vyčistí usadený prach a nečistoty v útrobách zariadenia. Čistenie môže byť vykonané priamo u zákazníka, alebo v servisnom centre DATALAN.

Údržba „na diaľku“

Pri údržbe na diaľku nemusíte nikam chodiť, môžete si užívať starostlivosť o váš počítač z pohodlia vášho domova či pracoviska. Potrebné je len pripojenie na internet o všetko ostatné sa už postará servisný technik. Technik sa na váš počítač pripojí zo svojho pracoviska, môže tak vzdialene ovládať váš PC, tak ako keby bol fyzicky pri vašom zariadení. Technik je s vami v telefonickom spojení a vy môžete počas celej doby vidieť jeho aktivitu na obrazovke.
Pri údržbe na diaľku technik skontroluje základnú funkčnosť zariadenia, preverí operačný systém, aktualizácie, prečistí systém a optimalizuje celkový chod počítača. V prípadne zistenia potreby ďalších servisných zásahov vám navrhne vhodné riešenie a dohodne si s vami nasledujúce kroky.

Servis s vysokou prioritou

V situáciách, kedy zákazníkovi mimoriadne záleží na riešení problému v krátkom čase, sme schopní venovať riešeniu situácie maximálne kapacity našich technikov. V závislosti od náročnosti problému a požiadaviek klienta vieme ponúknuť ako doplnkovú službu dodržanie vopred stanoveného času na vyriešenie servisnej požiadavky. Môžete sa tak môže rozhodnúť pre doplnkovú službu, garantujúcu vyriešenie servisnej požiadavky v stanovenom čase:
- Vyriešenie problému do 4 hodín od nahlásenia
- Vyriešenie problému do konca pracovného dňa, kedy bola požiadavka nahlásená
- Vyriešenie servisnej požiadavky do nasledujúceho pracovného dňa

Záloha dát

Pomocou informačných technológii denne spracovávame enormné množstvo informácii a dát. Prípadná strata a poškodením dát môžu zákazníkovi spôsobiť značnú ujmu a rozsiahle škody. Najefektívnejší spôsob ochrany dôležitých dát je ich pravidelná záloha.
Servisný technik vám vie odporučiť najvhodnejší spôsoby zálohy pre vás a spoločne s vami zálohovať cenné dáta na externé médium. Rovnako ako pri servisných úkonoch, záloha môže prebehnúť vzdialene, ale aj priamo u vás.
V oblasti dlhodobej ochrany dát vám ponúknuť aj komplexné poradenstvo a nastavenie procesov automatizovaného zálohovania na pravidelnej báze.

Zapožičanie náhradného zariadenia

Úlohou technológii je pomáhať s tým, čo zákazník potrebuje, no ako schválne problémy často prichádzajú, keď ich najmenej potrebujete. Asi každý sa stretol so situáciou, kedy zariadenie vypovedá službu v tej najnevhodnejšej dobe a vy potrebujete rýchlo dokončiť naplánované pracovné úlohy. V DATALANe sa vám snažíme poskytnúť maximálnu pomoc a podporu v riešení podobných nepríjemných situácii.
Počas servisných prác na vašom zariadení vám vieme ponúknuť zapožičanie a prenájom náhradného zariadenia. Vy sa tak bez obmedzení a zbytočného stresu môžete sústrediť na pracovné povinnosti. Po oprave vášho zariadenia nám jednoducho vrátite zapožičané zariadenie o všetko ostatné sa postará náš servisný technik.

Diagnostika zariadení

Ak váš notebook, počítač, monitor, tlačiareň či iné zariadenie nefungujú podľa predstáv, možné príčiny problémov odhalí kompletná diagnostika zariadenia. Problémy s pomalým štartom, nefungujúcimi USB portmi, nekvalitným zvukom môžu mat rôzne HW a SW príčiny.
Pri diagnostike zariadenia servisný technik komplexne preverí technické aj programové súčasti zariadenia a identifikuje presnú príčinu vašich problémov. Na základe diagnostiky s vami prekonzultujeme možnosti opravy a pripravíme cenovú ponuku za opravu zariadenia.

Certifikát o diagnostike zariadenia pre poisťovňu

V prípade, poistnej udalosti môže od vás poisťovňa vyžadovať protokol o odbornej diagnostike zariadenia.
Naši technici vám na základe kontroly technického stavu, vizuálneho stavu a celkovej funkčnosti zariadenia vypracujú protokol o realizovanej diagnostike vyžadovaný poisťovňou.

Tlačové riešenia

Aj napriek tomu, že mnohé procesy sa digitalizujú, tlač, scanovanie
či kopírovanie dokumentov je neodmysliteľnou súčasťou každej spoločnosti.

S výberom, inštaláciou, správou a záručným či pozáručným servisom zariadení vám radi pomôžeme.

Vďaka partnerstvám so svetovými lídrami v poskytovaní tlačových riešení vám ponúkame kvalitné zariadenia značiek ako napríklad Epson, HP, Xerox, Kyocera a OKI. Nízke prevádzkové náklady, špičková kvalita, ekonomická aj ekologická tlač vo firme – aj to sú výhody našich riešení, ktoré dokážeme prispôsobiť priamo na mieru našim zákazníkom.

Sme autorizovaným partnerom značiek:

Xerox-logo
OKI logo
logo Kyocera

Kolaboračné riešenia

Na dobré fungovanie teleworkingu či homeoffice je potrebný spoľahlivý a kvalitný komunikačný nástroj.

Rozhodujúcimi faktormi, ktoré vám pomôžu pri jeho výbere, sú: čo najrýchlejšie nasadenie a čo najnižšie vstupné investície. DATALAN má vďaka partnerstvám s globálnymi lídrami prístup k fungujúcim a moderným riešeniam, ktoré na riešenie aktuálnych potrieb a výziev vo vašej firme či organizácii radi sprístupníme aj vám.

Ponúkame vám implementáciu a správu týchto riešení:

Jedným z nich je aj videokonferenčný systém Cisco Webex, ktorý vám ponúka spoločnosť Cisco a DATALAN k tomu zdarma ponúka konzultácie pre bezproblémovú inštaláciu. DATALAN experti sú pripravení poskytnúť našim zákazníkom maximálnu pomoc a súčinnosť pri rýchlom nasadení videokonferencie Webex Online tak, aby vám uľahčili komunikáciu a zabezpečenie bežných procesov novým spôsobom. A dokážeme to aj bezkontaktne a na diaľku.

Viac o Cisco Webex

Cisco Webex je jednoduchý kolaboračný nástroj pre praktický a jednoduchý homeoffice s vysokou mierou bezpečnosti, a zároveň komplexná služba pre firemnú komunikáciu, ktorá ponúka všetko čo potrebujete pre efektívnu spoluprácu. Od plánovania stretnutí cez hovory, videohovory, zdieľanie obrazovky, posielanie správ, prácu so súbormi a ich zasielanie, až po ovládanie videokonferenčného zariadenia. Takto môžete fungovať v rámci svojej organizácie, ale aj mimo nej s externými kontaktmi.

Tiež vám vieme poskytnúť kompletnú migráciu z Lotus Notes na najnovší Microsoft Exchange, s čím máme bohaté skúsenosti a dokončených niekoľko veľkých migrácii u spokojných zákazníkov.